aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję.

Szkolenie, które odbyło się w Jeleniej Górze rozpoczęło cykl spotkań z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego. Będą się one odbywać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. w dniu 12 kwietnia w spotkaniu będziie uczestniczyć przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 12 kwietnia 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YouTube na profilu Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

REKLAMA