aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 dym

Od jednego z internautów otrzymaliśmy informację o problemie z dymem wydobywającym się z jednego z kominów w centrum Kamiennej Góry. Według zgłaszające sprawą nie chcieli zając się miejscy urzędnicy.

 

- W ostatnim czasie, jesteśmy świadkami jak jeden z sąsiadów przy ul. ....... spala w piecu niezidentyfikowane materiały, które powodują objawy łzawienia, problemy z oddychaniem. Dym wydobywający się z komina jest tak intensywny, iż w mieszkaniach jest problem z normalnym oddychaniem. - pisze zgłaszający i dodaje - Wcześniejsze incydenty miały miejsce dwa razy w tygodniu, głównie w godzinach wieczornych, po 18.00. Obecnie skażenie powietrza dymem, wydobywającym się z komina przy ul. ...... zdarza się co drugi dzień, w godzinach wieczornych.

Zgłoszenie miało być dostarczone również do Urzędu Miasta, który według zgłaszającego, nic ze sprawą nie zrobił.

Rafał Świecki, rzecznik urzędu, potwierdza, że wpłynęło anonimowe zgłoszenie problemu opisanego powyżej. Zgodnie z informacją od zgłaszającego urzędnicy odwiedzili wskazane miejsce wieczorem, nikogo jednak nie zastali. W tym tygodniu planowana jest kolejna próba kontaktu pod wskazanym adresem. Ponieważ osoby zgłaszające problem nie podały swoich danych, nie mogły zostać poinformowane o działaniach urzędu.

Wybrana przez zgłaszających instytucja jest właściwą do załatwienia takiej sprawy.

REKLAMA