aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

KGW Folk Przedwojów

Projekt o charakterze edukacyjnym, który angażował mieszkańców Przedwojowa w zakresie ekologii. Przeprowadziliśmy działania na rzecz poprawy naszego otoczenia oraz zadowolenia mieszkańców. Powstał kolejny zielony zakątek, gdzie ustawiono ławkę ogrodową, a w skrzyniach posadzono kwiaty i rośliny miododajne. Odbyły się warsztaty wyjazdowe oraz miejscowe, była to okazja do poznania procesu produkcji miodu, jego zastosowania w naszym żywieniu, kosmetyce. Zobaczyliśmy na żywo, jak pracują pszczółki, zajrzeliśmy do wnętrza ula, który na potrzeby prezentacji wykonany jest z przeszklonych ścianek. Zamontowaliśmy równiez domki dla owadów.

Kolejnym działaniem projektu było utworzenie łąki kwietnej. Łąka taka powstała na terenie przy Świetlicy wiejskiej w Przedwojowie z opisem tabliczek o roślinach.

KGW Folk Przedwojów

Podsumowując realizację projektu możemy zauważyć jak istotne dla naszego życia jest dbanie o przyrodę, wspomagając ją właśnie poprzez takie projekty. Dostrzegliśmy, jak wielkie znaczenie mają owady, które zapylając kwiaty, rośliny - są częścią naszego ekosystemu, że nasze stoły nie będą puste. My już to wiemy i dalej świadomie propagujemy. Udział mieszkańców w realizacji projektu to równiez możliwość integracji i spotkań.

KGW Folk Przedwojów

Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica" w Lubawce.

KGW Folk Przedwojów

 

REKLAMA