aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo ciążyły na nim 3 aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych.

27 marca br. funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kamiennogórskiej policji, pełniący służbę w godzinach nocnych na terenie powiatu, zauważyli na jednej z bocznych ulic miasta Toyotę. Kierujący w kapturze na głowie, na widok policjantów gwałtownie przyśpieszył i odjechał.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go, używając w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jak też tarczy. Mimo to, mężczyzna uciekał brawurowo ulicami miasta, również jadąc pod prąd. Funkcjonariusze kilkukrotnie zajeżdżali mu drogę i ponownie przy użyciu tarczy nakazywali natychmiastowe zatrzymanie się. W trakcie tych czynności kierujący wykorzystał moment, przyśpieszył, następnie gwałtownie zatrzymał się, uszkadzając radiowóz, po czym odjechał.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku intensywnych czynności podjętych bezpośrednio po pościgu, ustalili dane kierowcy, który sądził, że nie zostanie złapany, z uwagi na fakt, iż pojazd nie był na niego zarejestrowany.

Kilka dni temu 23 – latek został zatrzymany przez kryminalnych i usłyszał zarzuty w tej sprawie, do popełnienia których się przyznał. Okazało się, że na mężczyźnie ciążyły trzy aktywne zakazy sądowe do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z wyjaśnień mężczyzny wynikało, iż to właśnie było powodem jego desperackiej ucieczki przed policjantami. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA