aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus Każdy przedsiębiorca, który ma swoje indywidualne konto na PUE ZUS może teraz na bieżąco sprawdzać czy ZUS już rozpatrzył i przyznał mu zwolnienie z opłacania składek. Wystarczy zalogować się do swojego konta żeby szczegóły swojego wniosku.

 

- Wielu przedsiębiorców szukało takich informacji, bo chcieli wiedzieć, na jakim etapie rozpatrywania jest ich wniosek – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Teraz już każdy, kto złożył wniosek droga elektroniczną może to robić – dodaje.

Nowa funkcja jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski RDZ 9o zwolnienie z opłacania składek). Informacje są zamieszczone w zakładce Płatnik w bocznym menu (Dokumenty i Wiadomości) w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

Jak sprawdzić szczegóły wniosków o zwolnienie z opłacania składek
1. zaloguj się do swojego konta na PUE ZUS
2. przejdź do zakładki Płatnik
3. z bocznego menu wybierz [Dokumenty i wiadomości] – [Tarcza antykryzysowa - wnioski]

 zus

W tej zakładce możesz sprawdzić informacje o złożonych wnioskach RDZ tj.:
datę wpływu
kanał wpływu
typ (symbol wniosku)
status wniosku
datę odmowy

 

Co ma zrobić przedsiębiorca, który nie ma konta na PUE ZUS?
Konto można założyć w czasie wizyty w ZUS lub przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu.
- Najlepiej zrobić to przez swój profil zaufany gdyż wtedy nie jest konieczna wizyta w ZUS żeby potwierdzić swoją tożsamość.
Jak wyjaśnia rzeczniczka, taka „bezpieczna” ścieżka jest konieczna gdyż po aktywacji konta uzyskuje się nie tylko dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym i ale także można składać przez Internet dyspozycje takie jak np. zmiana numeru konta bankowego, na które wpływają pieniądze z ZUS.

REKLAMA

ds21