aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via PTTK Kamienna Góra

Kamiennogórski Oddział PTTK zaprasza wszystkich chętnych na pieszą wycieczkę turystyczno - krajoznawczą. Do przejścia ok. 16 km szlakami turystycznymi Rudaw Janowickich.

Zbiórka uczestników w niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 8.00 w Kamiennej Górze na przystanku PKS przy ul. Wojska Polskiego. Przejazd do Bukowca.

Wycieczka zacznie się od zwiedzania jednego z najpiękniejszych parków w naszej części Europy. Założony przez hrabiego von Reden dla swojej małżonki park w Bukowcu przez wiele lat był jedną z największych atrakcji i gościł arystokrację z całej Europy. Aktualnie dzięki staraniom Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów przywracana jest jego świetność.

Po zwiedzeniu Bukowca pójdziemy przez Skalną Bramę Klobera, Przełęcz Strużnicką, Kamienną Ławkę (planujemy tu ognisko i pieczenie kiełbasek) na Skalnik i do Czarnowa, gdzie zakończymy wędrówkę pieszą i skąd powrócimy busem do Kamiennej Góry.

Zapisy w Oddziale PTTK w Kamiennej Górze przy ul. Słowiańskiej 1 w środy od godz 15.30 do 17.oo.

Wycieczka odbędzie się dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Kamienna Góra, Kamiennogórskie Starostwo i Urząd Gminy Kamienna Góra.

fot. via PTTK Kamienna Góra

 

REKLAMA