Print

fot. Jadwiga Tomczyńska

W najbliższy czwartek (27 czerwca) w Letnim Pawilonie na Wodzie - przynależącym do kompleksu Pocysterskie Opactwa w Krzeszowie odbędzie się kameralny koncerty harfowy w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej. Organizatorzy zapewniają, że będzie to wyjątkowy wieczór z muzyką na żywo. Koncerty odbędą się o godz. 19:00 i 20:00. Wydarzenie jest bezpłatne - darmowe bilety można odbierać w Biurze Obsługi (Plac Jana Pawła II 3, 58-400 Krzeszów).

 

Jadwiga Tomczyńska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz dyplomowaną muzykoterapeutką. Doświadczenia zdobyte podczas pracy muzykoterapeutycznej, pozwoliły jej na kontynuowanie pracy naukowej, co zaowocowało podjęciem badań nad terapeutycznymi właściwościami muzyki harfowej. Za swoją pracę badawczą i zapoczątkowanie idei harfoterapii w Polsce otrzymała nagrodę w X edycji konkursu „Wrocławska Magnolia”. Jej solowe recitale wokalno-harfowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, będąc źródłem głębokich doznań zarówno muzycznych, jak i duchowych.

Letni Pawilon na Wodzie zwany "Betlejem" to miejsce przeznaczone pierwotnie na cele modlitwy i kontemplacji opata. Umiejscowiony został on w 1732 roku w krajobrazowym towarzystwie pól i lasów, położony na źródle wody o szczególnych właściwościach zdrowotnych. Ten drewniany obiekt jest jedyną taką konstrukcją w Europie. Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze - całą jego powierzchnie stanowią malowidła, których autorstwo przypisuje się J. Neunhertzowi.

fot. Jadwiga Tomczyńska