aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska

W Kamiennej Górze gościli dzisiaj (czwartek, 9 maja) przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Małgorzatą Sekułą-Szmajdzińską, kandydatką do europarlamentu.

 

Podczas wyborów do parlamentu europejskiego Sojusz Lewicy Demokratycznej jest częścią Koalicji Europejskiej. Na dolnośląskiej liście tego komitetu SLD ma jedną kandydatkę, jest nią M. Sekuła-Szmajdzińska, w przeszłości m.in. posłanka. Kandydatka spotkała się dzisiaj z działaczami i sympatykami lewicy z powiatu kamiennogórskiego. Zachęcała do udziału w wyborach 26 maja i oczywiście głosowania na KE i M. Szmajdzińską. Przypomniała znaczenie Unii i rolę jaką w przystąpieniu do struktur europejskich oraz NATO odegrała lewica. Premier Leszek Miller negocjował wstąpienia do Unii, Jerzy Szmajdziński, jako szef MON kupował myśliwce F-16. Kandydatka z żalem mówiła, że obecna władza coraz częściej o tym zapomina, przypisując sobie wszystkie sukcesy. Mówiła o próbie "wygumkowania" pewnych faktów z historii.

Obecny na spotkaniu Marek Dyduch przypomniał, że "na czysto" Polska zyskała z unijnych funduszy 100 mld zł. Te pieniądze pozwoliły m.in. na rozwój polskiej wsi i budowę dróg. Wspólnym celem wszystkich kandydatów Koalicji Europejskiej jest zrównanie poziomu życia Polaków z obywatelami zachodniej Europy. Podkreślał, że udział w wyborach do parlamentu europejskiego może mieć wpływ na jesienne wybory do sejmu i senatu. Jeśli KE przegra z PiS o 6-7 punktów procentowych, koalicja może się rozlecieć, a wtedy PiS nadal będzie samodzielnie rządził.

M. Dyduch liczy, że na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu, w którym startuje M. Sekuła-Szmajdzińska, Koalicja Europejska uzyska 2 z 5 mandatów.

Kamienna Góra - Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska

 

 

REKLAMA