aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

AMS Mini Volley Kamienna Góra

W dniach 23.06-26.06.2019 r. zawodniczki Akademii Młodego Sportowca „MINI VOLLEY” z Kamiennej Góry brały udział w XXV Ogólnopolskim Finale Mini Siatkówki Kinder+ Sport 2019 w Zabrzu.

 

Wielki finał rozgrywany był w 3 kategoriach- najmłodsi (kl. IV) walczyli w zespołach 2 osobowych, ich starsi koledzy i koleżanki w trójkach (kl. V), a najstarsi w drużynach złożonych z czterech zawodników (kl.VI).

Turniej uznany został przez FIVB jako największy na świecie. Brały w nim udział 192 zespoły dziewcząt i chłopców, łącznie około 1000 najmłodszych siatkarzy. W trakcie 3 dniowego turnieju pojawiło się wielu znakomitych gości, z którymi zawodnicy i trenerzy mogli zamienić kilka słów, zrobić pamiątkowe zdjęcie i wziąć autograf. Gwiazdami, które zaszczyciły swoją obecnością tegoroczny turniej byli między innymi: Jacek Kasprzyk- prezes PZPS, Grzegorz Bociek, Sebastian Świderski, Dorota Świeniewicz, Alicja Grabka, Grzegorz Szymański, Paweł Korzeniowski. Rozgrywkom towarzyszyła profesjonalna oprawa, zupełnie jak podczas meczów reprezentacji- duet Grzegorz Kułaga i Marek Magiera fachowym komentarzem nadawali odpowiednie tempo meczom.

Kamiennogórska drużyna w składzie: Zofia Gotowt (kl.IV), Inez Chmielewska (kl.II), Magdalena Lema (kl.II) po rozegraniu 11 spotkań zajęła szesnaste miejsce. Aby zagrać w tegorocznym finale, trzeba było przebijać się przez gęste sito eliminacji wojewódzkich, do których w całym kraju zgłoszono ponad 47 tysięcy najmłodszych adeptów siatkówki. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

- Cieszy postawa naszych zawodniczek, które dzielnie walczyły wspierając siebie nawzajem. Inez i Madzia, które mają dwa lata grania w kategorii „dwójek” zdeklarowały, że chcą w przyszłym roku wrócić do Zabrza- wierzymy, że ich ciężka praca podczas przyszłorocznych treningów pozwoli na awans i powtórzenie tej niezwykłej przygody. - mówią trenerzy

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, koszulkę, bidon na wodę Kinder+ Sport, ręcznik Kinder+ Sport oraz Voucher o wartości 100 zł, który można zamienić na wejściówkę na dowolny mecz reprezentacji Polski w tym sezonie.

- Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy byli (podczas turnieju i przez cały miniony sezon) nie tylko najwierniejszymi kibicami, ale również służyli pomocą i wsparciem. - mówią trenerzy.

AMS Mini Volley Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez