aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów - AS

Od piątku do niedzieli grupa żaków z Akademii Sportu brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Deichmanna. Chłopcy pod opieką trenera Pawła Szwai dwa tygodnie temu wywalczyli awans na finale miejskim w Wałbrzychu pokonując 23 zespoły.

 

W piątek chłopcy z krzeszowskiego AS-a pojechali na Ceremonię otwarcia, losowanie grup oraz przeszli szczegółową weryfikację. Od soboty rozpoczęli rozgrywki. W pierwszym meczu zremisowali 2:2 z rówieśnikami z Kępna (grali w barwach Francji). W drugim meczu zmierzyli się z drużyną z Dębicy (Islandia). Byli blisko wygrania tego spotkania. Cały czas naciskali przeciwnika. Prowadząc2-1 nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji na podniesienie wyniku. To się zemściło i musieli zejść z boiska z wynikiem 2-3. O wyjściu z grupy do fazy finałowej decydował mecz z Polską (Warszawa). Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, zakończył się wynikiem 2-3. Grupa była bardzo wyrównana i o kolejności w grupie według regulaminu zadecydował los. Losowanie nie było szczęśliwe, AS zajął czwarte miejsce w grupie i grał o miejsca 25-32. Mecz z Urugwajem (z Gorzowa Wielkopolskiego) AS rozpoczął od prowadzenie 2-0. Później bramki zdobywali tylko przeciwnicy i mecz zakończył się wynikiem 2-4.

W niedzielę As rozpoczął rozgrywki od walki o 29 miejsce. Pokonał Argentynę (z Wałbrzycha) 6-0. Kolejnym przeciwnikiem była Brazylia (z Torunia) pokonany 7-1. Cały zespół rozegrał dwa świetne mecze, najlepie spisywał się Bartosz Łojko, zdobywca 10 bramek. W cały turnieju zawodnik AS-a zdobył 15 goli i został królem strzelców kategorii U9 (320 zawodników).

Skład AS-a: Bartosz Łojko, Eryka Łojko, Miłosza Piechota, Grzegorz Baran, Michał Dubiel, Tobiasz Majewski, Mikołaj Rzepiński, Krystian Kreżel, Krzysztof Świerad, Filip Zieliński. W fazie eliminacji grał również Gabriel Ciećka. Trener Paweł Szwaja, asystent Kamil Piechota.

Krzeszowską drużynę wspierała grupa rodziców. Kibice wspierali piłkarzy w każdym meczu. Po zakończeniu rozgrywek, stojąc w szpalerze, krzyczeli dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy.

Krzeszów - AS

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA