aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Orzeł Lubawka

Dzięki bramkom Schabińskiego i Adamowicza lubawski Orzeł obronił pozycję lidera klasy A. W meczu z Nysą Wolbromek gospodarzom brakowało skuteczności.

 

Po dzisiejszym (niedziela, 5 maja) zwycięstwie Włókniarza Chełmsko Śląskie z Victorią Czadrów, myśląc o utrzymaniu pozycji lidera, piłkarze Orła musieli wygrać spotkanie z Nysą Wolbromek.

Początek spotkania pokazał jak dużą przewagę mają gospodarze. To Orzeł zdominował mecz. Piłkarzom z Lubawki brakowało jednak skuteczności. Pudłował Adamowicz, Musiał, Schabiński, Kiełbasa, Hadała. Próbowali strzelać z dystansu i z pola karnego, niecelne lub obronione przez bramkarza okazywały się zarówno strzały po ziemi jak i uderzenia głową. W 32 minucie Kiełbasa trafił w poprzeczkę. Goście rzadko atakowali, najczęściej daleko do przodu piłkę wykopywał bramkarz Nysa, a napastnicy szybko tracili piłkę. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy mecz się wyrównał. Goście mieli kilka sytuacji strzeleckich, wykonywali rzuty wolne i rożne. Do bramki nie trafili.

Druga połowa ponownie była pokazem siły gospodarzy, siły i nieskuteczności. Fatalną passę Orła w 56 minucie przełamał Schabiński, pokonując bramkarza w podbramkowym zamieszaniu. Po zdobyciu bramki piłkarze Orła zwolnili. Sytuację wykorzystali goście. Klimek kilkakrotnie próbował pokonać Kaszubę. Brakowało mu skuteczności. Po kilkunastu minutach Orzeł znowu rozpoczął ataki. W 87 minucie Musiał podał do Adamowicz, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Chwilę później obaj zeszli z boiska.

Orzeł Lubawka : Nysa Wolbromek – 2:0 (0:0)

Skład Orła: Wojciech Kaszuba, Kacper Różański, Piotr Szuster, Arkadiusz Kulesza, Grzegorz Kuk, Marcin Hadała, Mateusz Lewczuk (56' Karol Królak), Tomasz Kiełbasa, Kacper Schabiński, Krzysztof Musiał (87' Adam Lech), Jacek Adamowicz (87' Damian Wesołowski).

Skład Nysy: Mariusz Bielicz, Sebastian Menzel, Paweł Dryzga, Dariusz Pawlak, Robert Pawlak, Patryk Pawlak, Bartosz Klimek, Paweł Martyniak, Dominik Lewicki, Sławomir Czerwiński, Patryk Antolak.

Sędziowie: Bartosz Szymko, Witold Wróbel, Mateusz Rył.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez