aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - Pegazik

Dzisiaj (piątek, 7 lutego) w Domu Kultury w Lubawce odbyły się miejsko-gminne eliminacje XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

 

W tym roku do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie : Joanna Oleksy – polonistka, nauczyciel-bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze oraz Dorota Pawłowska – nauczyciel-bibliotekarz PCE-Biblioteki Pedagogicznej w Kamiennej Górze.
W kategorii „młodsi” pierwsze miejsce zajęła Paula Kurzeja (SP w Miszkowicach), drugie Wiktoria Skrok (SP w Lubawce), trzecie Dorota Łoza (SP w Chełmsku Śląskim). Wyróżniony został Karol Kadłucki (SP w Chełmsku Śląskim).

W grupie „starsi” wygrała Oliwia Walczak (SP w Miszkowicach), drugie miejsce zajął Kamil Król (SP w Miszkowicach), trzecie Majka Germata (SP w Lubawce). Wyróżnienie otrzymał Kacper Pędziński (SP w Lubawce)

Laureaci wywalczyli prawo reprezentowania gminy podczas konkursu powiatowego. Eliminacje zorganizował i ufundował bony do księgarni Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA