aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - egzamin dojrzałości

Dzisiaj (poniedziałek, 6 maja) rozpoczął się egzamin dojrzałości. Pierwszego dnia maturzyści sprawdzają wiedzę z języka polskiego.

 

Część pisemna matur potrwa do 23 maja. Codziennie odbywają się dwa egzaminy, pierwszy o godzinie 9:00, drugi o 14:00. Obowiązkowo trzeba przystąpić do egzaminów z języka polskiego, matematyki, języka obcego i wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie podstawowym. W zależności od dalszych planów, maturzysta może przystąpić do egzaminów na poziomie rozszerzonym oraz z innych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jednocześnie trwać będą egzaminy ustne. Każdy musi przystąpić do egzaminu z języka polskiego i języka obcego.

W Zespole Szkól Ogólnokształcących w Kamiennej Górze do egzaminu dojrzałości przystąpiło 107 uczniów. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze wiedzę sprawdza 72 uczniów. Po raz pierwszy do egzaminu dojrzałości przystąpili technicy z innowacją logistyka w wojskowości.

Wyniki poznamy 4 lipca.

W ZSZiO jednocześnie trwają próbne matury dla uczniów klas trzecich techników. Testy zaplanowano na 6 i 7 maja w osobnym budynku.

 

REKLAMA

ds21