Drukuj

Robert Obaz

- Uważam, że warto rozmawiać - mówi poseł Robert Obaz (Lewica) i zachęca samorządowców i zarząd kamiennogórskiego szpitala do rozmów o przyszłości tej placówki.

Aktualizacja 16:02

Starosta potwierdził, że poseł zaprosił go na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa w jednej z restauracji. Na spotkaniu zastąpiła go wice starosta. Z relacji starosty wynika, że poseł raz był w starostwie, w dniu, którym i on i wice starosta byli nam urlopach. Później już parlamentarzysta nie kontaktował się w sprawie rozmowy o szpitalu.
Według starosty, dzisiejsze spotkanie mogło odbyć się w starostwie, każdy z parlamentarzystów może bowiem skorzystać z sali starostwa.

Oryginalna informacja
Dzisiaj (środa, 28 lipca) odbyło się spotkanie posła z samorządowcami i zarządem kamiennogórskiego szpitala. Na spotkaniu reprezentowane były wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu, starostwo reprezentowała wice starosta, była również prezes zarządu szpitala. Nie było starosty, nad czym poseł ubolewał.

Podczas spotkania poruszana była kwestia funkcjonowania szpitala w nowej strukturze, bez dwóch oddziałów (ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego), szans na rozwój placówki oraz funkcjonowania pogotowia ratunkowego. Poseł zachęcał instytucje zainteresowane przyszłością szpitala do rozmów na ten temat, do ustalenia w jaki sposób można sytuację placówki poprawić oraz jakie są największe problemy i jak je rozwiązać.

Według posła najtrudniejsza sytuacja w placówkach ochrony zdrowia w okręgu wyborczym jest w Złotoryi, kamiennogórski szpital jest na drugim miejscu.

Problemem kamiennogórskiej jednostki poseł zainteresował się po informacjach od mieszkańców i lekarzy.