aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali kilka osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

 

Pod koniec lutego, rankiem, na uboczu Kamiennej Góry, w wyniku wcześniej uzyskanej informacji funkcjonariusze zatrzymali skodę, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Pasażer na widok policjantów wybiegł z auta i zaczął uciekać w stronę terenu leśnego. W wyniku pościgu funkcjonariusze po ok. 1 km zatrzymali 35 – latka, który listem gończym poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności przez Sądy Rejonowe w Wałbrzychu, Kamiennej Górze oraz Szczytnie.

Dwa dni wcześniej ci sami funkcjonariusze, realizując wcześniejsze ustalenia pozaprocesowe zatrzymali na terenie Lubawki 29 – letniego jej mieszkańca, który również poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w Areszcie Śledczym w Świdnicy.

Do aresztu w Świdnicy również trafił 29 – letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra, którego kryminalni zatrzymali nad ranem w jego domu. Mężczyzna ten poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z przestępstwem, jakiego dopuścił się w roku 2019 roku.

Pod koniec lutego br. policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej Policji, mając na uwadze wcześniejsze ustalenia pozaprocesowe, prowadzili od wczesnych godzin porannych obserwacje pod jedną z kamienic na terenie Kamiennej Góry. W Wyniku skutecznych działań udało się zatrzymać kolejnego poszukiwanego przez sąd listem gończym.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

REKLAMA