Print

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa w dn. 11 grudnia 2020 roku, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry.

 Aktualizacja 22.01.2021
Jak infomuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze:
Mężczyźnie zarzucono posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia, a także posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających.
80-letni Walter R. był już karany sądownie za zbrodnie zabójstwa na karę 25 lat pozbawienia wolności, której odbywanie zakończył w 2015 roku.

Oryginalna informacja
Na podstawie zebranego w sprawie obszernego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia br. w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut, a w dn. wczorajszym (20 stycznia br.) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sprawie tej niewątpliwie kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w tym techników z Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu. Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną – a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną, dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra