aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - ekopostojownia

Dzisiaj (wtorek, 29 września) odbyło się oficjalne otwarcie Ekopostojowni, nowego miejsca w Krzeszowie, w którym mogą odpocząć rowerzyści.

 

Ekopostojownia powstała na skwerze między domem kultury a przystankiem autobusowym. Wyznaczone zostały alejki i miejsce postojowe z miejscami, w którym można postawić rowery oraz ławkami. Wokół posadzone zostały rośliny, w tym miododajne. Całość uzupełnia punkt serwisowy dla rowerów. Oprócz pompki dostępne są klucze, śrubokręty przydatne podczas drobnych napraw w czasie podróży.

Krzeszów - ekopostojownia

Dzisiaj z nowego miejsca skorzystały dzieci z przedszkola w Krzeszowie, które przyjechały do domu kultury na warsztaty "Wszystko o pszczołach".

Przygotowania do stworzenie Ekopostojowni rozpoczęły się w 2019 roku. Procedury wydłużyła konieczność uzyskania niezbędnych zgód na wykonanie takiej inwestycji. Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku.

W przygotowanie Ekopostojowni zaangażowało się Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich, Rada Sołecka Krzeszowa oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra.

Krzeszów - ekopostojownia

Na realizację projektu pomysłodawcy pozyskali dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania Kwiat Lnu w ramach projektów grantowych.

Krzeszów - ekopostojownia

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA