aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - Orły

Dzisiaj (piątek, 26 czerwca) w sali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce najlepszym uczniom wręczone zostały Orły. Obchodzone było również 30-lecie samorządu lokalnego.

 

Orły, czyli nagrody burmistrza Lubawki dla uczniów wyróżniających się osiągnięciami w nauce, sporcie i sztuce, przyznawane są od 2006 roku. W tym roku wręczone zostały po raz piętnasty. W poprzednich latach Orły wręczane były przed sesją rady miasta. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa, z takiej uroczystości zrezygnowano.

Złotego Orła za osiągnięcia w nauce odebrała Oliwia Walczak, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Miszkowicach. Nagrodzona kończy ósmą klasę ze średnią ocen 6.0. Srebrnym Orłem nagrodzona została Oliwia Migacz z czwartej klasy szkoły w Chełmsku Śląskim (5,73, inicjatorka akcji Wirtualna Adopcja Psa). Brązowego Orła odebrał Mateusz Dżumak z klasy siódmej szkoły w Lubawce (5,64).

Złotego Orła za osiągnięcia sportowe otrzymał Filip Wójcik z siódmej klasy szkoły w Lubawce, zawodnik Klubu Sportów Walki Fight Club Lubawka. Srebrnym Orłem nagrodzona został Nikola Bieniek z siódmej klasy szkoły w Chełmsku Śląskim również zawodniczki Fight Club Lubawka. Brązowego Orła otrzymała Majka Germata z ósmej klasy szkoły w Lubawce, zawodniczka MUKN Pod Stróżą.

Za osiągnięcia artystyczne Złotym Orłem nagrodzona została Katarzyna Włodarczyk z siódmej klasy szkoły w Miszkowicach, autorka obrazów. Srebrnym Orłem nagrodzona została Milena Słowik z piątek klasy szkoły w Lubawce.

Druga część uroczystości poświęcona była jubileuszowi 30-lecia samorządu lokalnego. Zaproszeni zostali radni pierwszej kadencji (1990-94). Wtedy w radzie zasiadały 22 osoby, które wybierały burmistrza i zarząd miasta. W uroczystości uczestniczyło ośmioro radnych pierwszej kadencji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety.

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA