aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Rokom - Henryk Komorowski

Podczas dzisiejszej (środa, 24 czerwca) sesji rady miasta Kamienna Góra głos zabrał Henryk Komorowski z firmy Rokom. Wystąpienie dotyczyło słów, które pod dresem firmy padły w lutym, podczas sesji.

 

Sprawa dotyczy budowy na terenie byłej strażnicy straży pożarnej zlokalizowanej między ulicami Słoneczną i M. Skłodowskiej. Rokom kupił tę działkę w 2009 roku za 404 tys. zł. Od października 2014 do lutego 2015 na działce prowadzona była budowa budynku wielorodzinnego. Przeciwko budowie protestuje sąsiednia wspólnota mieszkaniowa.

W grudniu 2019 roku wojewoda uchylił uchwałę kamiennogórskiej rady zmieniającą plan zagospodarowania przestrzennego. Zmiany umożliwiały kontynuowanie budowy. Wojewoda miał zastrzeżenia techniczne m.in. do czytelności mapy.

Uchwała wróciła na sesję w lutym 2020 roku. Tym razem większość rady była przeciwko uchwale. Była to decyzja korzystna dla wspólnoty, której przedstawiciele zabrali głos podczas obrad.

Właśnie do słów wypowiedzianych przez reprezentację wspólnoty odniósł się H. Komorowski i reprezentująca go prawniczka. Oboje uznali za nieprawdziwe podane informacje o ograniczeniu nasłonecznienia we wszystkich oknach istniejącego budynku oraz braku miejsc parkingowych. Zakwestionowana została również informacja o ewentualnym odszkodowaniu należnemu właścicielom sąsiednich mieszkań. Według przedstawicieli Rokomu to 80-90 tys. zł, a nie prawie milion podany w lutym.

Radny Bogdan Wągrowski zaapelował do burmistrza o ponowne przygotowanie projektu zmian w planie. Przewodniczący Janusz Jarosz dopytywał o próby porozumienia między firmą a wspólnotą. H. Komorowski oświadczył, że w przeszłości rozmowy się odbyły, ale nie dały rezultatu. Zasugerował gotowość rozmów o wykupieniu mieszkań, ale taka propozycja musiałaby paść ze strony ich właścicieli.

fot. relacja video z sesji

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA