aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - podziemia

Grupa Sudety.pro skanowała dzisiaj (wtorek, 9 czerwca) podziemia przy ulicy Jedwabnej w Kamiennej Górze. Niewykluczone, że wejście pod górą Widok prowadzi aż do podziemi w Antonówce.

 

Grupa Sudety.pro wspólnie z Tour3D przeprowadziła skanowanie sferyczne obiektu. W podziemiach szukają m.in. studni albo zejścia na niższy poziom. Badacze przed wytypowaniem obiektu starają się dotrzeć do jak największej ilości relacji świadków wydarzeń z okresu II Wojny Światowej, ale też i milicjantów, więźniów. Jak informuje Maciej Regewicz jeżeli jakaś informacja pojawi się 3-4 krotnie znaczy to, że warto dane miejsce sprawdzić.

Kamienna Góra - podziemia

Entuzjaści historii niedawno dowiedzieli się, że wystawa broni białej z Muzeum Karkonoskiego pochodzi spod Antonówki. Niewykluczone, że znalezisko zostało jednak dokonane w szybie, który dzisiaj był skanowany. Nie wiadomo jednak jak skarb znalazł się ostatecznie w Antonówce.

Po wojnie w kamieniołomie, w którym znajduje się wejście do podziemi, działała m.in. strzelnica. Wejście zostało odsłonięte dopiero w późniejszym czasie.

Kamienna Góra - podziemia

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA