aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Szarocin - DPS - Stanisław Dłużak

Wszyscy pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie są zdrowi, zapewniają dyrektor Stanisław Dłużak i starosta Jarosław Gęborys. Szef DPS-u nie kryje niezadowolenia z pracy służb województwa dolnośląskiego.

 

Jak poinformował dzisiaj (wtorek, 9 czerwca) S. Dłużak, badania wszystkich pracowników DPS w Szarocinie przeprowadzone zostały na polecenie wojewody 4 czerwca. Po dwóch dniach wojewoda poinformował o dwóch nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa w powiecie kamiennogórskim. Według S. Dłużaka była to informacja niezgodna, u dwóch pracowników DPS-u, w tym u niego, wynik był +/-. Wykonane zostały kolejne badania, które dały wynik negatywny. Dyrektor DPS mówi o niedopuszczalnym przekazaniu opinii publicznej nieprawdziwych informacji, oczekuje od służb wojewody sprostowania i przeprosin. Informacja wywołała panikę wśród pracowników i podopiecznych. Sytuacja dopiero się stabilizuje.

Dyrektor DPS chwali współpracę z kamiennogórskim sanepidem. Jak mówi S. Dłużak, informację o wyniku badania uzyskał w piątek o godzinie 20. Tego samego dnia u niego i drugiego pracownika wykonane zostały powtórne badania. Obie osoby, wraz z rodzinami, poddane zostały kwarantannie domowej. W niedzielę około godziny 11, znany był wynik drugiego badania dyrektora, wynik był negatywny, czyli dyrektor był zdrowy. Wynik badania drugiej osoby był później. Dyrektor w kwarantannie był do poniedziałku, wrócił do pracy dzisiaj.

S. Dłużak negatywnie ocenia nie tylko podanie informacji o nowych zachorowaniach, ale również telefony wykonywane z Wrocławia do DPS-u. Dzisiaj rano z jednym z pracowników DPS miał rozmawiać pracownik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu i wypytywać o choroby współistniejące u dyrektora. Kolejny telefon wykonany został z jednego z wrocławskich szpitali z pytaniem czy dyrektor jest zarażony.

Żądania dyrektora skierowane do służb wojewody potwierdza starosta Jarosław Gęborys, który oczekuje również wyjaśnień dlaczego procedury nie zadziałały w prawidłowy sposób.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA