aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

W ciągu czterech dni trzech policjantów jeżdżących do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zatrzymało dwóch nietrzeźwych kierowców.

 

Do policyjnej szkoły jednym samochodem jeżdżą policjanci z komendy w Wałbrzychu, Kowarach oraz aspirant sztabowy Rafał Przychocki z Kamiennej Góry. Podczas podróży funkcjonariusze m=najwyraźniej uważnie obserwują innych uczestników ruchu.

Po raz pierwszy zareagowali 5 marca na terenie województwa łódzkiego. Jadący przed nimi samochód co jakiś czas zjeżdżał na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusze powiadomili miejscowych policjantów o zaistniałej sytuacji i jechali dalej za pojazdem. Zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali go i odebrali kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wykazało, iż 64-letni kierujący miał prawie 2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny raz trójka funkcjonariuszy interweniowała 8 marca w Ciechanowie. Policjanci zauważyli jak audi jadące przed nimi zjeżdżając z ronda wpadło w poślizg. Następnie kierujący samochodem jechał od prawej do lewej strony jezdni, a przy kolejnym rondzie młody mężczyzna zawrócił i udał się w tę samą ulicę, gwałtownie przyspieszając. Jadący do szkoły policjanci wyprzedzili i zablokowali pojazd. Pilnowali kierowcę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy z Ciechanowa. Okazało się, że kierujący audi 31-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA