aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - konferencja - ANtonówka

Maciej Regewicz i Krzysztof Wojtas chcą utworzyć na terenie Antonówki (dzielnicy Kamiennej Góry) ścieżkę historyczną. Wspiera ich starostwo. Młodzi regionaliści szukają informacji o podziemiach.

 

Wśród materiałów do tej pory zgromadzonych przez inicjatorów spacerów po Antonówce jest raport szpiega CIA, który potwierdza istnienie podziemi w Antonówce. Jednak z teorii mówi, że Niemcy na potrzeby podziemnej fabryki wykorzystali tunele po kopalniach, inna, że wybudowali nowe tunele.

W najbliższym czasie do archiwów w Niemczech i Rosji wysłane zostaną listy z prośbą o udostępnienie dokumentów dotyczących Antonówki. Prośby mają być powtarzane do skutku, zarówno pocztą, e-mailami, jak i telefonicznie.

Na razie spacery odbywają się po drogach leśnych. Pomysłodawcy chcą rozszerzyć trasę. Wspiera ich w tym starostwo. Samorząd prowadzi z Nadleśnictwem Kamienna Góra rozmowy w sprawie użyczenia działek w Antonówce. W przyszłości, w jednym z baraków na terenie Antonówki, mogłoby powstać muzeum, w którym prezentowane byłyby, gromadzone już, eksponaty związane z tym terenem.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA