Print

Kamienna Góra - Janusz Chodasewicz

Jest szansa na przeprowadzenie przez PKP remontu dworca w Kamiennej Górze. Miasto musi jednak spełnić warunki określone przez kolejarzy.

 

Burmistrz Janusz Chodasewicz zwołał dzisiaj (czwartek, 5 marca) konferencję prasową. Przekazał informacje uzyskane wczoraj w warszawskiej centrali PKP. Kamiennogórski dworzec ma zostać wpisany na listę 150 obiektów, które PKP chce wyremontować w ramach drugiej edycji programu remontu i budowy nowych dworców i przystanków. Jak podkreślił burmistrz wpisanie kamiennogórskiego dworca na listę to efekt jego zabiegów oraz wsparcia poseł Marzeny Machałek i miłośników kolei.

Data rozpoczęcia remontu nie jest znana. Program ma trwać do 2027 roku. Wcześniej musi zostać przygotowany projekt remontu i dostosowania dwora do nowych potrzeb. Koszt remontu pokryje PKP.

Warunkiem przeprowadzenia remontu jest podpisanie przez miasto porozumienia z kolejarzami. To samorządowcy mają określić do czego wykorzystywany będzie budynek po remoncie. Zakres prac ma być do tego dostosowany. Po zakończeniu remontu miasta ma wydzierżawić od PKP obiekt i prowadzić w nim zadeklarowaną działalność. Koszty dzierżawy nie są określone.

Janusz Chodasewicz zapewnia, że ma pomysł na wykorzystanie obiektu. Ogólnie mówi o ulokowaniu w nim miejskich instytucji. Burmistrz liczy również na pomysły mieszkańców i radnych.

Kamienna Góra - dworzec kolejowy