Print

fot. policja Kamienna Góra

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego kamiennogórskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 25- letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał swoim pojazdem „pod prąd”. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające.

 

W poniedziałek (2 marca) funkcjonariusze ogniwa patrolowo- interwencyjnego patrolując ulice miasta zauważyli pojazd, którego kierowca był im dobrze znany, gdyż wcześniej miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Po wydaniu stosownego polecenia do zatrzymania pojazdu, kierowca się do niego nie zastosował i zaczął uciekać ulicami miasta. W pewnym momencie pojazd wjechał w ulice jednokierunkową „pod prąd. Jadący z naprzeciwka samochód uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Mężczyzna próbował uciec pieszo, jednakże został zatrzymany.

W toku prowadzonych na miejscu czynności funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie oraz w jego pojeździe kilka porcji handlowych środków psychotropowych. Ponadto wykonali kierowcy test narkotykowy, który wykazał, że kamiennogórzanin kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w trakcie kontroli stał się agresywny i wulgarny próbując w ten sposób zmusić funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności służbowych. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a jego pojazd odholowany.

Mężczyźnie ogłoszono cztery zarzuty: posiadanie środków odurzających, prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych. Wobec podejrzanego prokurator Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O jego dalszym losie zdecyduj sąd.