aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra -  I Konferencja Młodzieżowa

Dzisiaj (poniedziałek, 2 marca) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyła się I Konferencja Młodzieżowa. Inicjatorem spotkania był Grzegorz Chodowski, radny Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra.

 

Spotkanie ma rozpocząć cykl rozmów dotyczących problemów młodzieży i sposobów ich rozwiązania. Organizatorzy chcą stworzyć warunki do pozostania młodych ludzi na terenie miasta.

Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz przyznał na początku spotkania, że miasto nie ma atrakcyjnej oferty dla młodzieży i trzeba to zmienić. Uczestnicy pierwszej konferencji zastanawiali się co mogą zaoferować młodzieży. Podczas dyskusji okazało się m.in. że młodzi ludzie narzekając na mało propozycji do nich skierowanych, nie wiedzą ile w mieście działa klubów, stowarzyszeń i co one oferują. Postanowiono przygotować katalog skierowanych do młodzieży ofert i wspólnie je promować. Młodzież wskazywała również na złe planowanie inwestycji, np. budowę skateparku przy elektrociepłowni, a nie na zalewie. Innym sygnalizowanym problemem był brak perspektyw na pracę po studiach lub szansy na stworzenie w Kamiennej Górze własnego biznesu.

Na zakończenie spotkania zarówno G Chodkowski, jak i J. Chodasewicz zapowiedzieli stworzenie Młodzieżowej Rady Miasta.

Kamienna Góra -  I Konferencja Młodzieżowa

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA