aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie

Realizatorzy inicjatywy Działaj Lokalnie w Lubawce „ Wspólnie dla Chełmska” Szczepan Zając i Damian Skorupiński kończą pracę nad projektem „ Historia nie skończona” .

 

Zostały zakończone zdjęcia do filmu o losach najstarszych mieszkańcach Chełmska Śląskiego i okolic oraz zebrano materiał fotograficzny do książki z sylwetkami mieszkańców herbowej wsi. W książce zostaną również umieszczone zdjęcia mieszkańców Chełmska Śl. wykonane z odnalezionych szklanych negatywów z czasów powojennych. Podczas realizacji działań odbyły się mini warsztaty dziennikarskie oraz fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Wolontariusze poznali sposoby pracy dziennikarskiej oraz prace ekipy filmowej. Na grudzień planowane jest spotkanie dwóch pokoleń – osób urodzonych na początku XX wieku i XXI wieku podczas którego odbędzie się premiera filmu oraz prezentacja książki. Będzie to również okazja do wysłuchania wspomnień, rozmów, poznania lokalnej historii przez młodszych mieszkańców wsi.

Dodatkowym działaniem realizowanym przez autorów projektu będzie wykonanie filmu dokumentalnego o historii i zabytkach chełmskiego kościoła, plebanii i cmentarza.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na uroczystość podsumowującą działania projektowe. ( o terminie i miejscu organizatorzy poinformują w osobnych ogłoszeniach).

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA