aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - S3 - konsultacje

Dzisiaj (środa, 18 września) w Domu Kultury w Lubawce odbyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy drogi ekspresowej S3 od Kamiennej Góry do granicy w Lubawce.

 

S3 między węzłem Kamienna Góra północ a granicą w Lubawce ma mieć 15,3 km długości, ponad 4,3 km stanowić będą mosty. Zaplanowane są trzy zjazdy, dwa w Kamiennej Górze, trzeci w Lubawce, między byłym basenem a Bukówką. Na tym odcinku nie będzie Miejsc Obsługi Podróżnych. Najbliższe powstanie po czeskiej stronie granicy.

W tej chwili trwa jeszcze projektowanie drogi, do końca października wykonywane jest analiza oddziaływania na środowisko. Wykonawca planuje złożenie kompletnej dokumentacji z wnioskiem o wydanie ZRIT w grudniu. Dalsza procedura administracyjna potrwa około pół roku i dopiero wtedy rozpocznie się budowa (druga połowa 2020 roku). Prace budowlane planowane są na 2 lata, czyli nowa droga powinna być oddana do użytku w połowie 2022 roku.

Ciężki transport materiałów na budowę zaplanowany jest drogami wojewódzkimi i krajową oraz wybudowanymi drogami technicznymi. W tej chwili projekt nie zakłada budowy ekranów akustycznych. Może się to zmienić po zakończeniu analizy oddziaływania na środowisko lub po wybudowaniu drogi.

Przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawili zasady wykupu działek pod budowę. Po zatwierdzeniu dokumentacji niezbędne działki przejdą na własność skarbu państwa, inwestycja będzie mogła się rozpocząć. Wojewoda będzie wyceniał przejęte działki i wypłacał odszkodowania.

Lubawka - S3 - konsultacje

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA