aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W związku z falą upałów pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze przygotowało porady, jak zachować się w takich warunkach.

 

Upał doskwiera każdemu dlatego pamiętać należy o przyjmowaniu płynów, wody (około2,5l na dobę, i tutaj nie wliczamy kawy oraz napojów energetycznych, ponieważ one powodują utratę płynu z naszego organizmu) o okryciu głowy i oczywiście jeśli to możliwe w godzinach południowych nie wychodzimy na zewnątrz. Przed wyjściem z domu należy zjeść posiłek, przyjąć leki (jeśli oczywiście musimy je brać) butelka napoju do plecaka i … praca, zakupy, wypoczynek.

Idąc w góry pamiętamy o odpowiedniej odzieży (ubieramy się na cebulkę) ponieważ warunki pogodowe w każdej chwili mogą się zmienić, na dole temp. 30 stopni, w górach kilka stopni mniej, aura też lubi robić niespodzianki (deszcz, wiatr) odpowiednie obuwie, nakrycie głowy oraz warto pomyśleć o apteczce, choćby tej z naszego samochodu, nie zajmuje za dużo miejsca a w pierwszym etapie możliwego urazu, rany, możemy wstępnie zabezpieczyć uraz.

Wypoczywając nad wodą (akweny wodne, rzeki) pamiętajmy że jeśli jest zakaz kąpieli, nie wchodzimy do wody, starajmy się korzystać z kąpieli tam gdzie jest to dozwolone i czuwa nad nami ratownik. Nie Przed wejściem do wody nie spożywamy posiłków oraz alkoholu

I tutaj ogromna prośba do wszystkich, jeśli już dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, gdzie potrzebne są służby, proszę o dokładne podawanie miejsca, w terenie trudnym jak właśnie jeziora, rzeki, ogródki działkowe, proszę wyjść do miejsca z którego możemy dalej poprowadzić zespół, bo przecież niejednokrotnie czas ma tutaj znaczenie.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA