aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

kdOd 1 września do 19 października obowiązuje nowy rozkład jazdy szynobusu na trasie z Lubawki do Sędzisławia. Utrzymanych zostało sześć par połączeń.

fot. ZUS

Jeśli w swoim telefonie lub skrzynce mailowej znajdziesz informację o konieczności rozliczenia składek zdrowotnych – usuń ją jak najszybciej. Otworzenie informacji prowadzi do zawirusowania komputera lub telefonu.

Około 170 zuchów spędzi trzy dni w Lubawce. Nocują w szkole. Biorą udział w 26. Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim Granica.

Kamienna Góra - Bohaterów Getta

Uwaga kierowcy, zablokowana jest (godzina 19:20) ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze. Ratownicy czekają na przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kamienna Góra - Liceum Ogólnokształcące

Z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze spotkał się dzisiaj (czwartek, 12 września) prof. Sławek Tułaczyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Kamienna Góra - wręczenie odznaczeń

Trzech mieszkańców Kamiennej Góry otrzymało wyróżnienia, podziękowania i medale od Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Dzisiaj (11 września, środa) w auli liceum ogólnokształcącego gościł doktor Teofil Lachowicz.

Kamienna Góra - remonty róg

Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz podpisał dzisiaj (11 września, środa) dwie umowy na przebudowę dróg. Dofinansowanie na remont miasto otrzymało z funduszy wojewódzkich z Funduszu Dróg Samorządowych.

zusDo końca października studenci pobierający rentę rodzinną powinni przynieść do ZUS zaświadczenie o tym, że nadal się uczą i złożyć wniosek o kontynuowanie wypłaty. Jeśli student przyniesie dokumenty do ZUS w terminie wtedy renta zostanie wypłacona jeszcze w październiku, ale jeśli z wnioskiem o wypłatę spóźni się i złoży go dopiero w listopadzie wtedy rentę rodzinną za październik straci.

Miszkowice - wypadek

Uwaga kierowcy, zablokowana jest (godzina 17:18) droga Miszkowice - Raszów tzw. trzydziestka. Między Miszkowicami a zjazdem do Starej Białki, tuż za tablicą z końcem Miszkowic, doszło do wypadku.

Pisarzowice- ćwiczenia - straż pożarna

Dzisiaj (wtorek, 10 września) strażacy ćwiczyli prowadzenie podziału poszkodowanych podczas zdarzeń masowych. Pozorantami byli uczniowie szkoły w Pisarzowicach.