aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Bałtyk - Karkonosze Tour

Jak informuje jeleniogórska policji, w sobotę (25 maja) pojawią się utrudnienia na drodze wojewódzkiej Kamienna Góra - Kowary. Droga z Przełęczy Kowarskiej na Przełęcz Okraj będzie zamknięta.

fot. policja Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 24 maja) kolejna grupa przedszkolaków odwiedziła kamiennogórskich policjantów.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Specjalnych

Dzisiaj (piątek, 24 maja) w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uroczystość uświetniły swoją obecnością zaproszone mamy.

Kamienna Góra - Arado

Patrol saperski przekazał dzisiaj (piątek, 24 maja) kilkadziesiąt eksponatów kamiennogórskim podziemiom Arado.

Lubawka

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło dzisiaj (czwartek, 23 maja) wieczorem na drogach powiatu kamiennogórskiego.

W ciągu 270 dni opracowana ma być analiza techniczno-ekonomiczno-logistycznej wraz ze Studium Korytarzowym rozbudowy/budowy autostrady A4 na ok. 110 kilometrowym odcinku istniejącej autostrady od Wrocławia (granica województwa) do Krzyżowej. Dzisiaj umowę z wykonawcą podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kamienna Góra - ZSO

Dzisiaj (czwartek, 23 maja) trzecioklasiści z gimnazjów i ósmoklasiści z podstawówek mogli poznać ofertę Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze (część Zespołu Szkół Ogólnokształcących).

Marciszów - Wiesław Cepielik

Wiesław Cepielik, nowy wójt Marciszowa, wprowadził zmiany w organizacji Urzędu Gminy.

Kamienna Góra - Janusz Chodasewicz

Dobrych informacji dla pracowników oświaty nie ma burmistrz Janusz Chodasewicz. Trwają poszukiwania oszczędności w tej działalności.

Lubawka

Radni Lubawki otrzymali projekt uchwały z propozycjami nowych stawek opłat za wywóz śmieci. Podwyżka miałaby obowiązywać od 1 lipca.