aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. policja Kamienna Góra

Turystka z Niemiec przekonała się o tym, że na ścieżce rowerowej również trzeba zachować ostrożność. W trudnej sytuacji skorzystała z pomocy m.in. policji.

Pisarzowice - Uratuj misia

Najmłodsi członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Kamienna Góra uczestniczą w kolejnych zajęciach podnoszących wiedzę o pierwszej pomocy.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Po niedzielnym relaksie Wolontariusze kontynuowali w poniedziałek prace porządkowe na Cmentarzu Polskim w Żytomierzu. Natomiast wtorek był dniem szczególnym – zajechali do nas goście z Polski: minister w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera oraz inicjatorka i szefowa akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, redaktor Grażyna Orłowska-Sondej z ekipą TVP Polonia.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 8:30 do 20:00 21 lipca.

Leszczyniec

Sprawdziło się wczorajsze ostrzeżenie meteorologiczne. Strażacy musieli interweniować w Leszczyńcu. Jak informuje OSP Pisarzowice, strażacy wezwani zostali do akcji około godziny 3 w nocy.

Aktualizacja 12:15

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 20 lipca do 8:00 21 lipca.

Janiszów - festyn rodzinny

W sobotę (20 lipca) na boisku w Janiszowie odbył się Festyn Rodzinny. Dochód przeznaczony zostanie m.in. na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

W piątek (19 lipca) w Pisarzowicach odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy przyjmowali Fundusz Sołecki na 2020 rok.

fot. FB/nadleśnictwo Śnieżka

Jak informuje Nadleśnictwo "Śnieżka" od dzisiaj (19 lipca) do 14 sierpnia zamknięte są szlaki turystyczne na górze Wołek.

fot. policja Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 18 lipca) policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Przy mężczyźnie znaleźli woreczek strunowy z białą substancją.