aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

kdOd 1 września do 19 października obowiązuje nowy rozkład jazdy szynobusu na trasie z Lubawki do Sędzisławia. Utrzymanych zostało sześć par połączeń.

Kamienna Góra - koncert - Wiesław Ochman i Jego goście

Dzisiaj (sobota, 14 września) w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej odbył się drugi koncert w ramach tegorocznej edycji festiwalu Musique d'elite.

Pisarzowice - dożynki gminy Kamienna Góra

Dzisiaj (sobota, 14 września) w Pisarzowicach odbyły się dożynki gminy Kamienna Góra. po mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł na boisko.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (sobota, 14 września) otwarcie 45. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna. Wystawa jest podsumowaniem zeszłorocznego sympozjum włókna odbywającego się w Kowarach.

Wałbrzych - Teatr Dramatyczny

W tym roku Teatr Dramatyczny im J. Szaniawskiego w Wałbrzychu obchodzi Jubileusz 55-lecia istnienia. To świetny czas podsumowań, ale też dużych zmian i w obliczu nowych wyzwań. Teatr rozpoczyna nowy sezon pod hasłem Kamienie Szlachetne. Obchody jubileuszu 55-lecia uświetni premiera „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Wojtka Klemma z udziałem całego Zespołu Aktorskiego.

fot. ZUS

Jeśli w swoim telefonie lub skrzynce mailowej znajdziesz informację o konieczności rozliczenia składek zdrowotnych – usuń ją jak najszybciej. Otworzenie informacji prowadzi do zawirusowania komputera lub telefonu.

Około 170 zuchów spędzi trzy dni w Lubawce. Nocują w szkole. Biorą udział w 26. Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie Górskim Granica.

Kamienna Góra - Bohaterów Getta

Uwaga kierowcy, zablokowana jest (godzina 19:20) ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze. Ratownicy czekają na przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jarkowice - rykowisko

W sobotę (14 września) w Jarkowicach będzie można wziąć udział w wydarzeniu przyrodniczo-edukacyjnym. Organizatorzy zapraszają do nasłuchiwania rykowiska w lesie.

Kamienna Góra - Liceum Ogólnokształcące

Z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze spotkał się dzisiaj (czwartek, 12 września) prof. Sławek Tułaczyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Krzeszów - Kino za Rogiem

Kino za Kogiem w Krzeszowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie, które odbędzie się w piątek 13 września o godzinie 18.00. Wieczór rozpoczniemy prelekcją Roberta Główczyka „Apteka pachnąca czekoladą i pomarańczami”. W przerwie zaprosimy Państwa na słodko pachnący poczęstunek a następnie obejrzymy film Aleksandra Pietrzaka "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". Dla wytrwałych i spragnionych mocnej kawy mamy dodatkowo seans o godzinie 20.00. Będzie to najnowszy film Aleksandra Pietrzaka "Juliusz".

HOMMAGE À KIEŚLOWSKI

Jutro (piątek, 13 września) w Sokołowsku rozpoczyna się dziewiąta edycji festiwalu HOMMAGE À KIEŚLOWSKI.

Teatr Dramatyczny - Wałbrzych

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza.

Lubawka - Mała Książka - Wielki Człowiek

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie - Biblioteka Gminna w Lubawce wraz z Filią w Chełmsku Śląskim zapraszją rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2013 - 2016) do udziału w bezpłatnym projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek".

Kolejka 6 - 14-15 września

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku