aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Żele dla biegaczy cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli nie masz czasu na spożycie przedtreningowego posiłku, albo po prostu po jego spożyciu czujesz się ociężały w trakcie treningu - powinieneś wypróbować żele do biegania. To produkt, który podbił serca wielu sportowców, szczególnie tych, którzy upatrzyli sobie sporty wytrzymałościowe w postaci np. triathlonu. W trakcie wyczerpujących treningów chętnie sięgają po żele sportowe. Dlaczego tak bardzo je cenią? Na czym polega fenomen tych wyrobów? O tym poniżej!

 

1. Żele sportowe - co to jest?

2. Co jeszcze jest zaletą żeli do biegania?

3. Żele energetyczne dla biegaczy - czy tylko dla nich?

Żele sportowe - co to jest?

Żele energetyczne występują w postaci niedużych, płaskich, żelowych opakowań, w których mieści się około kilkudziesięciu gramów żelu, który zapewnia szybki i łatwoprzyswajalny zastrzyk energii, dzięki któremu można zintensyfikować swoje osiągi. Co więcej - pojawienie się uczucia osłabienia i wyczerpania pojawia się o jakieś 20% później niż bez sięgania po żele sportowe.

 

Podstawowa zasada stosowania jest taka, aby żele sportowe były przyjmowane w stałych odstępach czasu. Nie wolno bowiem dopuścić do wystąpienia kryzysu energetycznego. Częstotliwość przyjmowania tych specyfików dostosuj do Twojej aktywności i to w trakcie praktykowanych treningów. Czas zawodów to nie jest optymalny czas na testowanie różnych wspomagaczy. 

Co jeszcze jest zaletą żeli do biegania?

Warto także dodać, że żele energetyczne cechują się lekkostrawnością - dodają zastrzyku energii, jednak nie powodują tym samym uczucia sytości i ciężkości w żołądku, co nie sprzyjałoby osiągnięciu oczekiwanych sukcesów w trakcie treningu. To, co wyróżnia żele sportowe to także fakt, że są wyjątkowo poręczne, a dzięki temu łatwe do zabrania ze sobą nawet w małej kieszeni. Nie zajmują dużo miejsca, można zatem z powodzeniem wyposażyć się w wiele takich opakowań i zabierać ze sobą na treningi i zawody.

 

Żele energetyczne dla biegaczy - czy tylko dla nich?

Podsumowując - prezentowane środki to nie tylko żele energetyczne dla kolarzy - jego właściwości docenią wszyscy amatorzy sportu. Dodatkowa porcja węglowodanów będzie doceniona także przez biegaczy, piłkarzy czy strongmanów. Warto jednak zaznaczyć, że podczas praktykowania aktywności fizycznej pobudzeniu ulega współczulny układ nerwowy, który pierwotnie odpowiadał ze reakcje dotyczące walki i obrony. Właśnie w jego trakcie nasze mięśnie działają najefektywniej. Nie zwlekaj zatem i przekonaj się o dobroczynnym wpływie takiego żelu na Twój organizm!

 

 

undefined

REKLAMA