Print

fot. wp

W każdym domu niezbędnym elementem wyposażenia kuchni są zdecydowanie szklanki do napojów. Towarzyszą nam one podczas codziennych posiłków, spotkań z przyjaciółmi czy rodzinnych przyjęć. Rodzajów szklanek dostępnych na rynku jest wiele, dlatego warto wiedzieć kilka podstawowych informacji na temat tych naczyń, by odpowiednio móc podawać napoje, wodę oraz drinki.

Oryginalne szklanki na wodę

Obok talerza podczas bardziej uroczystych spotkań warto postawić osobną szklankę na wodę. Ta z reguły najszybciej gasi pragnienie, zwłaszcza podczas upalnych dni, a więc każdy gość powinien mieć takie naczynie w zanadrzu. Oryginalne szklanki do wody będą zachęcać do jej picia. Rozejrzyj się za kolorowymi szklankami w unikalnych kształtach. Będą one pięknie ożywiać nakrycie stołu. 

Szklanki do drinków - jakie wybrać?

Ile rodzajów drinków, tyle szklanek i tylko znawcy alkoholi będą potrafili wyliczyć je wszystkie. Czy trzeba zatem posiadać osobną szklankę do każdego drinka? Oczywiście, że nie, jednak warto mieć w swojej kuchni taki rodzaj naczynia, który pozwoli na odpowiednie zaserwowanie większości drinków. 

Szklanki wysokie do long drinków

Long drinki, czyli te składające się z alkoholu oraz napoju, podaje się w wysokich szklankach o pojemności 300 mililitrów i więcej. Drinki typu Cuba Libre czy Mohito będą niezwykle efektownie prezentować się w tego rodzaju szklankach. Ważne, by podczas zakupu kierować się grubością szkła - im grubsze tym lepsze i bardziej wytrzymałe. 

Szklanki do short drinków

Drugi rodzaj drinków to short drinki, w których alkohol jest jedynym lub głównym składnikiem. Szklanki są w tym przypadku mogą być zdecydowanie niższe, dlatego też ich pojemność będzie mniejsza. Oryginalnie prezentują się szklanki z opływowym kształtem, są poręczne, a unikalne zdobienia dodają im niezwykłej klasy. 

fot. wp

Szklanki do whisky

Szklanka do whisky z pewnością jest znana większości, ponieważ świadomość metod podawania tego trunku zdecydowanie wzrasta. Szklanka do whisky powinna być niska, przezroczysta i wykonana z grubego szkła. Warto zwrócić też uwagę na kształt naczynia i jego otwartą czarkę. Grube szkło zabezpiecza alkohol przed nadmiernym ogrzewaniem, a kształt pozwoli na swobodę uwalniania się aromatu alkoholu. 

Obowiązkowe w każdym domu - szklanki do napojów

Niezależnie od tego, ile rodzajów szklanek i kieliszków będzie w kuchni, zawsze znajdzie się ten jeden jedyny zestaw, który ma być uniwersalny. Cechować powinien go klasyczny wygląd, by wpasował się do każdej zastawy stołowej. Przykładem takich szklanek jest zestaw Tebineri od Home and Passion. Są to wysokie, przezroczyste szklanki wykonane ze szkła, dlatego sprawdzą się nie tylko podczas codziennego obiadu, ale też przy różnych przyjęciach. Jeśli ta propozycja jest zbyt nowoczesna, warto też przyjrzeć się szklankom Floral z marki PiP Studio, które zdobione są kwiatowym wzorem oraz złotą koronką na krawędziach. 

Wybór szklanek wcale nie należy do najprostszych decyzji, a mnogość ich rodzajów wcale nie ułatwia sprawy. Mamy jednak nadzieję, że powyższy artykuł przybliżył Ci ten temat, a w Twojej kuchni znajdą się właściwie dobrane szklanki do napojów.