aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Czy kurier pracuje w soboty? Zależy który. Jeden pracuje, drugi nie pracuje. Różnie to bywa. A co? Chcesz zostać kurierem i zastanawiasz się czy będziesz miał wolne weekendy? Czy po prostu chcesz się dowiedzieć, czy jest szansa, że w sobotę otrzymasz paczkę, na którą czekasz? A może chcesz nadać paczkę i chciałbyś żeby dotarła przed końcem tygodnia. Rozumiem, czas to pieniądz. No więc mam dwie wiadomości: dobrą i złą: i tak i nie.

 

Czy kurier pracuje w sobotę dostarczając przesyłki do klientów?

A więc do rzeczy: to czy kurier pracuje w sobotę zależy od typu nadanej paczki. Można nadać paczkę kurierską, która zostanie doręczona w sobotę, ale z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze nie każda firma kurierska ma taką usługę w ofercie. Poza tym wymagane może być spełnienie dodatkowych warunków. Na przykład InPost dostarcza w soboty tylko paczki nadane w piątek do określonej godziny, tylko w miastach z oddziałem sieci kurierskiej i tylko w ramach usługi dla przedsiębiorstw. Nie tak łatwo też ustalić, które firmy oferują dostawy w sobotę i na jakich warunkach. Można posłużyć się tzw. porównywarką czy kalkulatorem cen usług kurierskich, co jest o tyle wygodne, że pokazuje w jednym miejscu cenę za nadanie przesyłki o konkretnych parametrach u różnych operatorów. Zaznaczając kratkę „dostawa w sobotę” powinno się dostać listę usług dostawy w sobotę różnych firm. Przy założeniu, że firma pośrednicząca obsługująca dany kalkulator (bo to zawsze są portale pośredników) ma tą usługę w ofercie - bo wcale nie musi mieć pełnej oferty każdej firmy.

Drugie ograniczenie jest finansowe. Za przesyłkę doręczaną w sobotę trzeba dodatkowo zapłacić, z reguły ok. 15 zł (tyle sobie liczy np. InPost). W sumie koszt przesyłki powinien wynieść 30+ złotych. Aczkolwiek zdarzyło mi się też dostać u jednego z wiodących operatorów kurierskich cenę 96 złotych (sic!) za dostarczenie niewielkiej przesyłki kurierskiej w sobotę.  

Czy kurier pracuje w sobotę dostarczając przesyłki do paczkomatu

 

Jak już wspomniano, przesyłka sobotnia jest w InPost obwarowana różnymi warunkami, ale kurier InPost odwiedza nie tylko klientów indywidualnych, ale także paczkomaty. I w paczkomatach właśnie nadzieja na dostawę w sobotę (i to w normalnej cenie!). Gwarancja niestety nie ma, ale doświadczenie podpowiada, że szanse są niezłe. Można powiedzieć, że paczkomaty padły ofiarą własnej popularności i kurier InPost musi rozwozić paczki w soboty żeby sprostać zapotrzebowaniu: rozładowują w sobotę przynajmniej część ruchu weekendowego, dzięki czemu zwalniają miejsce w maszynach na poniedziałek. Jeżeli przesyłka została wysłana do paczkomatu w piątek, to jest szansa, że będzie ją można odebrać w sobotę. Skąd wiedzieć czy kurier pracuje w soboty i dostarczy daną przesyłkę do paczkomatu? Jeżeli w piątek status przesyłki zmieni się na “wysłany z oddziału”, to jest bardzo prawdopodobne, że w sobotę klient otrzyma powiadomienie, że paczka jest już w paczkomacie i można ją odebrać.

 

REKLAMA