Print

fot. pixabay.com

Rozpoczęcie pracy jako programista wiąże się nie tylko z posiadaniem konkretnych umiejętności, ale także określeniem, jakie języki programowania interesują nas najbardziej. Nie jest to łatwe zadanie szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki język programowania wybrać na początek to zapraszamy do lektury tego artykułu. Poznasz nie tylko te najpopularniejsze, ale również powody, dla których wybierane są najczęściej.

 

  1. Jaki język programowania wybrać na początek?
  2. Języki programowania — Java czy JavaScript.
  3. C++ - poznaj popularny język programowania.

Informacje na temat tego, jakie języki programowania wybierane są najczęściej, znajdziesz na Kodilla oferującej liczne szkolenia online dla osób początkujących. Współcześnie zmiana zawodu lub poprawa sytuacji finansowej nie musi wiązać się z radykalnymi zmianami zatrudnienia. Możesz bowiem zdobyć nowe umiejętności i sprawdzić się w nich w zaciszu własnego domu.

Jaki język programowania wybrać na początek?

Jeżeli zastanawiasz się jaki język programowania wybrać na początek, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Istotne jest bowiem nie tylko to, jaki jest najbardziej popularny. Duże znaczenie przy wyborze języka programowania mają także nasze indywidualne preferencje. Osobom początkującym poleca się wybór jednego z najpopularniejszych, aby znacznie zwiększyć szansę na znalezienie pierwszych zleceń. Szacuje się również, że na 20% najbardziej znanych językach programowania opiera się 80% całego rynku programistów. Więcej na ten temat przeczytasz na https://kodilla.com/pl/blog/jezyk-programowania-na-start.

Języki programowania — Java czy JavaScript

Języki programowania dzielą się nie tylko na te najpopularniejsze, ale także każdy z nich pozwala na wykonywanie określonych czynności. Aktualnie JavaScript uznawany jest za najłatwiejszy dla osób początkujących. Doskonale sprawdza się przy tworzeniu stron WWW i aplikacji webowych, co z kolei daje duże możliwości znalezienia zleceń. Java wykorzystywana jest do aplikacji mobilnych, gier oraz różnego rodzaju programów korporacyjnych, jednak jej obsługa jest trudniejsza niż JavaScript.

C++ - poznaj popularny język programowania

Osoby, które interesują języki programowania przeznaczone do systemów wbudowanych, telekomunikacji oraz do środowiska game devie powinny zainteresować się C++. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, wykorzystywany jest w licznych światowych firmach takich jak Adobe, Facebook czy Amazon. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najtrudniejszy język programowania dla osób początkujących.

fot. pixabay.com