Print

fot. lh

Szukasz sprawdzonych specjalistów do swojej firmy? Pracodawcy, którzy nie skompletowali zgranego zespołu przed nadciągającym kryzysem w zatrudnieniu mają z tym teraz poważny problem. Nie oszukujmy się - nawet przedsiębiorcy stale inwestujący w owocną rekrutację i wyszukujący najlepszych fachowców do realizacji swoich celów biznesowych, odnotowują obecnie pewne trudności kadrowe. Rynek pracownika sprawia, że oczekiwane stawki rosną z miesiąca na miesiąc, a osoby zatrudnione na stałe nie obawiają się dyktować swoich warunków. Mają bowiem świadomość, że w razie problemów z ich akceptacją znajdą pracę w dość krótkim czasie. Całe szczęście istnieje prosty sposób na utrzymanie płynnego działania firmy także przy panującej obecnie koniunkturze.

 

 

Leasing pracowników z Ukrainy jest naturalnym rozwiązaniem problemów współczesnych przedsiębiorców.

 

W momencie, w którym migracja zarobkowa kwitnie w najlepsze, można łatwo ulec wrażeniu, że stoimy na krawędzi przepaści. Tymczasem rynek ma to do siebie, że zawsze dostarcza nowych możliwości. Polacy coraz chętniej szukają zatrudnienia za zachodnią granicą naszego kraju. Jednak podobne podejście przejawiają pracownicy z Ukrainy, którzy nie chcą już pracować za stawki możliwe do uzyskania w ojczystym państwie. W ten sposób polskie i zagraniczne firmy zyskują dostęp do obcojęzycznych fachowców, którzy dysponują ogromną wiedzą i są zdeterminowani, by pokazać się od jak najlepszej strony. Wystarczy pozostać otwartym kulturowo, by cieszyć się świetnymi wynikami, jakie mogą zapewnić naszej firmie specjaliści z przeróżnych branż. Szczególnie, że na zatrudnienie w obcym kraju mogą liczyć przede wszystkim najlepsi spośród nich. Są wśród nich zarówno pracownicy budowlani odznaczający się wiedzą i pracowitością, jak i pracownicy produkcji, którzy mają ogromne doświadczenie w sprawnym wykonywaniu swoich obowiązków. Na napływ specjalistów można liczyć także w sferze medycyny, informatyki, handlu, rolnictwa, czy gastronomii. Nie jest to oczywiście zamknięta lista. Jeśli prowadzisz firmę związaną z inną gałęzią rynku, leasing pracowników z Ukrainy także i tobie pozwoli znacznie rozszerzyć swoje możliwości.

 

Z kim skontaktować się w sprawie wynajmu pracowników?

 

Jedyną barierą, która powstrzymuje część ludzi świata biznesu przed zatrudnianiem pracowników z Ukrainy, jest wizja ogromu powiązanych z tym formalności. Tymczasem istnieją firmy, które podchodzą do tej tematyki w sposób profesjonalny i grają rolę pośrednika pomiędzy pracownikami z Ukrainy a polskimi pracodawcami. Przedsiębiorstwa te rozpoczynają proces rekrutacji już na Ukrainie, dzięki czemu wybierają do współpracy wybitnych fachowców z różnorodnych branż, których pracę mogą zaoferować przedsiębiorcy z pełnym spokojem. Po dopełnieniu wszelkich formalności podpisują umowy z wybranymi osobami upewniając się uprzednio, że rozumieją oni konieczność zachowania wysokich standardów etycznych związanych z pracą w różnych firmach na czas określony. Chodzi tu między innymi o konieczność zachowania dla siebie wszelkich informacji biznesowych, jakie pracownik z Ukrainy może uzyskać podczas wykonywania swoich obowiązków. Dysponując obszerną bazą pozostających w gotowości do pracy specjalistów, firma pośrednicząca może zapewnić szybkie skompletowanie zespołu potrzebnego polskiemu przedsiębiorcy, a w razie niezadowolenia pracodawcy pracownik zostanie w krótkim terminie wymieniony.

 

W ten sposób rola przedsiębiorcy sprowadza się do określenia swoich wymagań i uzgodnienia warunków zatrudnienia z pośrednikiem.