Print

Jedną z planowanych nowości w naszym portfolio produktów są przetworniki ciśnienia JUMO TAROS S46 H, które zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami higienicznymi dotyczącymi precyzyjnych pomiarów ciśnienia jak i żywotności samego urządzenia. Wysoki stopień ochrony i w pełni spawana, kompaktowa konstrukcja przetworników ciśnienia gwarantują przebieg procesu czyszczenia bez pozostawiania pozostałości oraz co ważne wysoką kompatybilność temperaturową dla procesów SIP i CIP. Doskonała, aktywna kompensacja temperatury zapewnia precyzyjne pomiary ciśnienia, a tym samym zwiększa niezawodność procesu.


Przetworniki ciśnienia serii JUMO TAROS S46 H stanowią idealne rozwiązanie dla przemysłu spożywczego, zastosowań CIP i SIP, sterylizatorów i autoklawów, jak również dla wszystkich pozostałych zastosowań w zakresie higienicznego pomiaru ciśnienia. Przetwornik ten zapewnia również maksymalną niezawodność działania w przemyśle farmaceutycznym, medycznym i biotechnologicznym. Stopnie ochrony od IP65 do IP69 umożliwiają zastosowanie we wszystkich obszarach, niezależnie od warunków otoczenia. Zastosowanie materiałów zgodnych z FDA oraz higienicznych przyłączy procesowych (Clamp, VARIVENT, JUMO PEKA) gwarantuje bezpieczeństwo procesowe i właściwy efekt procesu czyszczenia.

fot. lh

Foto: JUMO. Przetwornik ciśnienia w wykonaniu higienicznym serii JUMO TAROS S46 H
Fabrycznie ustawione zakresy pomiarowe w przypadku przetworników ciśnienia JUMO TAROS S46 H mieszczą się w zakresie od 0 do 100 bar. Dla zastosowań specjalnych dostępna jest również wersja dedykowana pod autoklawy. Temperatura medium może wynosić od -40°C do +125°C. Dodatkowo przez maksymalnie jedną godzinę dziennie temperatura medium może wynosić nawet 140°C, co stanowi niewątpliwą zaletę dla zastosowań CIP i SIP. Liniowość i długoterminowa stabilność przetwornika osiągają zaledwie 0,1%. Całkowita dokładność w temperaturze 20°C wynosi maksymalnie 0,25% zakresu pomiarowego.
Korekta punktu zerowego może być wykonana w prosty sposób za pomocą magnesu (np. po zakończonym procesie sterylizacji). Dzięki temu przetwornik ciśnienia może dostarczać wiarygodne wartości pomiarowe w bardzo długim przedziale czasu. Przetworniki te cechują się również sprawnie zaprojektowaną membraną czołową chroniącą właściwą membranę przed niepożądanym oddziaływaniem warunków zewnętrznych w postaci zanieczyszczeń.
W przypadku aplikacji wymagających precyzyjnych wyników, przetworniki ciśnienia JUMO zawsze gwarantują najlepsze efekty pomiarowe.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów z obszaru pomiaru ciśnienia, w tym również przetworników różnicy ciśnień, sond do pomiaru poziomu cieczy
i innych. W przypadku części urządzeń istnieje możliwość wykonania ich z dopuszczeniami takimi jak ATEX , GL etc. www.jumo.pl 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
Grupa JUMO, z siedzibą w Fuldzie, zatrudnia około 2300 osób na całym świecie i jest jednym
z wiodących producentów w dziedzinie czujników i technologii automatyzacji stosowanych
w przemyśle. Produkty JUMO są stosowane na całym świecie, w sektorach takich jak ogrzewanie
i klimatyzacja, przemysł spożywczy, energia odnawialna, woda i ścieki czy budowa pieców przemysłowych. Grupa posiada pięć oddziałów w Niemczech, 25 spółek-córek w Niemczech i za granicą oraz ponad 40 przedstawicielstw na całym świecie. Obrót w 2018 r. wyniósł 248 mln euro.