aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym, którym interesują się osoby mające wiele zobowiązań.  Korzystając z tego rozwiązania kredytobiorca chce dokonać połączenia ze sobą wszystkich swoich pożyczek i kredytów. Czy tzw. konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem? Gdzie szukać najlepszych ofert?

 

Zanim jednak przejdziemy do wad i zalet należy najpierw wyjaśnić czym jest kredyt konsolidacyjny. Wielu z Was pewnie kojarzyć ten termin, ale niekoniecznie jest z nim zaznajomiona na szerszym poziomie jego definicji.

Kredyt konsolidacyjny – objaśnienie

Z kredytem konsolidacyjnym mamy do czynienia w sytuacji, kiedy umożliwia się danemu Klientowi połączenie jego zobowiązań w jedno. Jest to finansowanie celowe czyli celem udzielenia takiego kredytu jest możliwość spłaty aktualnych zobowiązań. Warto nadmienić, że konsolidacja może obejmować część naszych zobowiązań lub wszystkie. Wszystko będzie zależeć od Waszej decyzji. Przy zawieraniu umowy na korzystanie z kredytu konsolidacyjnego nie ma bowiem wymogu by wiązał on wszystkie nasze aktualne kredyty. Wiele takich ofert można znaleźć w ofercie https://lisekfinansowy.pl/. Połączenie kredytów na samochód, pożyczki pozabankowej i chwilówki bez BIK może być dużo tańsze niż płacenie kilku rat z różnym oprocentowaniem. Konsolidować możemy również debety na rachunkach bankowych czy karty kredytowe.

Jak skorzystać?

By móc skorzystać z dobrodziejstw konsolidacji warto dowiedzieć się jaki jest możliwie najlepszy kredyt konsolidacyjny. Warto zwróć uwagę na promocyjne warunki jakie czasami oferują banki. W przypadku mniejszych zobowiązań warto rozważyć pozabankową pożyczkę konsolidacyjną. Posiadając wiele pożyczek i kredytów mamy większą moc negocjacyjną i dzięki temu możemy liczyć na mniejszy procent spłaty kredytu. Aby korzystać z konsolidacji najlepiej korzystać z porównywarki finansowej i złożyć wniosek online. Dzięki temu zyskujemy na czasie i przeważnie od razu widzimy jaka jest wstępna decyzja kredytowa.

Inne korzyści konsolidacji

Inne atuty to sposób w jaki obsługiwane jest zadłużenie. Nie musimy pamiętać o terminach spłat wielu zobowiązań, a gdy zapominamy o racie rozmawiamy z jedną firmą nie z kilkoma. To duże ułatwienie dla kredytobiorcy.

Obecnie istnieje także możliwość dokonania konsolidacji kredytu w kontekście posiadanej nieruchomości, którą można wykorzystać jako zabezpieczanie kredytu. W sytuacji gdy nasze kredyty dotychczas były kredytami gotówkowymi to ich oprocentowanie było wyższe od kredytu hipotecznego. Tym samym spłata kredytu była z dużo droższa. Rozwiązaniem jest właśnie konsolidacja  pożyczek gotówkowych w jeden kredyt hipoteczny o niższym oprocentowaniu.

Podsumowując. Kredyt konsolidacyjny to ciekawy produkt finansowy dla osób, które poszukują solidnego rozwiązania w możliwie krótkim czasie i na jasnych warunkach.

undefined

REKLAMA