aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

kep

Nie jest możliwa spowiedź przez telefon lub Internet. Księża biskupi przypominają, że – zgodnie z dokumentem Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu – w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów”. Spowiedź, także w obecnych warunkach, jest możliwa tylko poprzez indywidualny i bezpośredni kontakt ze spowiednikiem, przy zachowaniu wszystkich zaleceń służb sanitarnych – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

koronawirus

Do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych docierają liczne sygnały dotyczące wykorzystywania epidemii przez nieuczciwe osoby, które proponują m.in. pseudo testy lub testy o bardzo niskiej wykrywalności koronawirusa – ostrzega prezes KRDL Alina Niewiadomska.
Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych w opublikowanym w piątek piśmie zwróciła się z prośbą do wszystkich osób wykonujących zawody medyczne oraz pacjentów o zachowanie ostrożności, nieuleganie próbom manipulacji i weryfikowanie wszelkich ofert pojawiających się na rynku, które mają związek z obowiązywaniem stanu epidemii.

fot. Pogotowie Ratunkowe

Zespoły Pogotowia Ratunkowego obsługujące powiat kamiennogórski otrzymały dwadzieścia profesjonalnych masek z wymiennymi filtrami.

Kamienna Góra - Bank Spółdzielczy

Informujemy, że w związku z aktualnym stanem epidemii, od 30.03.2020r. wprowadzamy następujące zmiany w obsłudze klienta w naszych placówkach w Kamiennej Górze i w Lubawce:
- do godziny 15.00 – obsługa w pełnym zakresie
- od godziny 15.00 do 16.00 – przyjmowanie wyłącznie kasowych wpłat gotówkowych (np. czynsz, gaz, prąd itp.)

koronawirus

W przestrzeni publicznej, w szczególności w internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i chroniące przed SARS-Cov-2. GIS ostrzega przed korzystaniem z takich produktów.
Główny Inspektorat Sanitarny wskazał w piątkowej informacji, że suplementy diety nie przechodzą badań klinicznych i nie posiadają potwierdzonego w badaniach działania farmakologicznego.

koronawirus

Szyją maseczki, dostarczają za darmo posiłki – wielu Polaków w ostatnich dniach stara się wesprzeć personel medyczny. Aby usystematyzować i skoordynować tę oddolną pomoc naukowcy stworzyli darmową aplikację "Wsparcie dla szpitala". Korzysta z niej już ponad 100 placówek.
Twórcy platformy to grupa informatyków i ekonomistów pracujących w ramach Wirtualnego Instytutu Kryzysowego (WIK), powstałego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Nie odbędzie się marcowa sesja rady gminy Kamienna Góra. To kolejne odwołane posiedzenie rady na terenie powiatu kamiennogórskiego.

fot. umkg

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze uruchomił pomoc psychologiczną dla osób poddanych izolacji, nadzorowi epidemiologicznemu oraz kwarantannie z powodu epidemii COVID -19.

 raport koronawirus

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

fot. starostwo Kamienna Góra

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

REKLAMA